Мінкульт підтримав демонтаж каплиці на території Національного музею історії України, яку незаконно спорудила УПЦ МП

Мінкульт підтримав демонтаж каплиці на території Національного музею історії України, яку незаконно спорудила УПЦ МП

Міністр культури України Олександр Ткаченко повідомив про схвалення рішення щодо демонтажу каплиці, так званої церкви Десятинного Храму Пресвятої Богородиці, яка незаконно розташована на території Національного музею історії України.

Про це міністр повідомив у Facebook.

«Самовільне захоплення ділянки почалося 2008 року. Спочатку споруда мала вигляд трьох зблокованих кіосків. У 2012 році, за часів Януковича, почалося «узаконення» незаконного будівництва. Жодних дозволів на будівництво, як і на використання земельної ділянки, зазначена релігійна організація ніколи не отримувала. Сама будівля споруджена без затвердженого проєкту, без отримання дозволів на будівництво. В експлуатацію будівля у встановленому порядку не введена», —написав Ткаченко. 

Суд за позовом музею триває ще з 2020 року. Міністерство культури та інформаційної політики є третьою стороною у цій справі та сприяє процесу.

Очільник Мінкульту зазначив, що експертиза вже завершена, а наступне судове засідання призначене на 18 січня 2023 року. У міністерстві сподіваються на вирішення ситуації у законний спосіб.

Фото: Олександр Ткаченко | Facebook