Конституційний суд Молдови визнав політичну партію «Шор» неконституційною

Конституційний суд Молдови визнав політичну партію «Шор» неконституційною

Судді Конституційного суду Молдови ухвалили рішення щодо запиту уряду країни на перевірку, чи відповідає партія «Шор» Конституції. Партію визнали неконституційною.

Про це повідомляє Newsmakers.

Рішення ухвалили відповідно до четвертого пункту статті №41 Конституції Молдови, за якою «партії та інші громадсько-політичні організації, цілі або діяльність яких спрямовані проти політичного плюралізму, принципів правової держави, суверенітету, незалежності та територіальної цілісності Республіки Молдова, є неконституційними».

Голова КС Ніколає Рошка сказав, що з моменту винесення цього рішення партія «Шор» вважається розформованою.

«Жоден із документів цієї партії, ухвалених після винесення рішення, не має юридичної сили. Міністерство юстиції має сформувати комісію з ліквідації партії "Шор" для виключення її з державного реєстру юридичних осіб», — цитує голову КС видання.

Рошка також повідомив, що депутати цієї партії продовжать свій мандат, однак як незалежні народні обранці без права на приєднання до інших фракцій. Аналогічна ситуація з представниками партії в органах місцевого управління всіх рівнів, включно з Гагаузією.

«Шор» — проросійська партія, яка до жовтня 2016 року носила назву Громадянсько-політичний рух «Рівноправність». Партія організовувала протести проти нинішньої президентки Молдови Санду та має міжпартійні контакти з Росією.

У квітні 2023 року лідера цієї партії Ілана Шора засудили до 15 років в'язниці із конфіскацією майна. Шор ще у 2019 році виїхав за кордон.

Фото: Andrei Mardari | NewsMaker