Канада передасть Україні транспортний літак «Ан-124», затриманий минулого року

Канада передасть Україні транспортний літак «Ан-124», затриманий минулого року

Канада передасть Україні транспортний літак Ан-124 «Руслан», який минулого року затримали в аеропорту Пірсон у Торонто.

Про це повідомив Премʼєр-міністр Канади Джастін Трюдо під час пресконференції з Президентом України Володимиром Зеленським в Києві, передає Суспільне.

21 березня 2022 року український суд ухвалив рішення заарештувати 12 літаків АН-124-100 «Руслан», якими володіє найбільший російський комерційний авіаперевізник «Волга-Днепр».

«Волга-Днепр» незаконно надав дозвіл на продовження польотів «Русланів». Єдиний, хто має право надавати такий дозвіл — це їхній розробник ДП «Антонов».

«Минулої весни російський "Антонов" приземлився в аеропорту Пірсон в Торонто. Щойно він приземлився — ми негайно затримали. Сьогодні завдяки законодавству, яке ухвалили, ми конфіскуємо цей літак та розпочинаємо процес передачі у власність України», — сказав Трюдо.

Під час пресконференції Премʼєр-міністр оголосив про новий пакет військової допомоги вартістю 500 мільйонів доларів, виділення 10 мільйонів доларів на фінансування та 7.5 мільйонів, щоб відреагувати на затоплення через підрив росіянами ГЕС.

Джастін Трюдо повідомив, що Канада доєднається до навчання українських льотчиків на винищувачах F-16 та навчань з управління танками Leopard.

Також Премʼєр-міністр оголосив новий пакет санкцій проти 24 осіб та 17 організацій.

Під час зустрічі Джастін Трюдо і Володимир Зеленський ухвалили декларацію, у якій зазначається непохитність підтримки України Канадою і підтримка набуття Україною членства в НАТО.

Фото: Офіс Президента