Григорія Суркіса та Нестора Шуфрича обрали членами Національного олімпійського комітету

Авторка: Марта Дика
Григорія Суркіса та Нестора Шуфрича обрали членами Національного олімпійського комітету

Про це стало відомо з трансляції звітно-виборної Генасамблеї НОК України.

Вони будуть членами НОК до 2026 року, бо начебто входять до списку із 39 фізичних осіб, які «сприяють розвитку спорту». Зокрема, Шуфрич став членом НОК як представник Федерації стрільби з лука.

Рішення підтримали 99 учасників Генасамблеї, проти проголосували 11, утримались — чотири.

Також членами Національного олімпійського комітету обрали Олександра Усика, Андрія Шевченка, Марину Бех-Романчук, Лілію Подкопаєву та інших спортсменів.

Нестор Шуфрич є політиком з близького оточення Віктора Медведчука всередині забороненої в Україні фракції «ОПЗЖ». Шуфрич відмовився називати Росію країною агресором, аргументуючи це тим, що РФ є великим торговим партнером України. Також його затримували у березні 2022 за те, що він фотографував блокпости. Окірм цього, у Шуфрича є земельна ділянка у тимчасово окупованому Криму, яку у 2014 році зареєстрували за російським законодавством.

Григорій Суркіс виїхав з України під час повномасштабного вторгнення разом зі своїм братом та іншими політиками так званого «батальйону Монако». У серпні 2020 року став одним із ініціаторів подання до Конституційного Суду щодо відповідності Конституції низки положень антикорупційного законодавства. 28 жовтня КСУ оприлюднив скандальне рішення, згідно з яким скасовується відповідальність за недостовірне декларування та саме електронне декларування.

Фото: Київська міська рада