Франція надішле Україні допомогу для задоволення екстрених потреб після підриву Каховської ГЕС

Франція надішле Україні допомогу для задоволення екстрених потреб після підриву Каховської ГЕС

Франція найближчим часом надішле до України допомогу для задоволення негайних потреб постраждалих після підриву Каховської ГЕС.

Про це повідомив Президент Франції Еммануель Макрон після розмови із Президентом України Володимиром Зеленським.

Макрон висловив солідарність з українським народом та заявив, що Франція засуджує «цей жахливий акт, який ставить під загрозу населення».

Зеленський зазначив, що вони з Макроном обговорили можливість задіяння міжнародних механізмів для розслідування причин вибуху на ГЕС та домовились про продовження оборонної співпраці, зокрема щодо захисту українського неба. Україна очікує на якнайшвидший початок підготовки своїх пілотів.

Президент України також розповів про домовленість із МАГАТЕ та Рафаелем Гроссі посилити контроль на ЗАЕС й обговорив з Макроном формати гарантій безпеки для України, очікування від Вільнюського саміту НАТО та підготовку до Глобального саміту миру.

Нагадаємо, 7 червня Володимир Зеленський також провів переговори із Президентом Туреччини Реджепом Ердоганом. Ердоган запропонував створити комісію для детального розслідування вибуху на Каховській дамбі за участю «експертів сторін, що воюють, ООН та міжнародного співтовариства, зокрема Туреччини».

Фото: Samuel Isaacs | Unsplash