Допомога Україні стала однією з тем на дебатах кандидатів у президенти США від Республіканської партії

Допомога Україні стала однією з тем на дебатах кандидатів у президенти США від Республіканської партії

У США пройшли перші дебати кандидатів у президенти серед висуванців від Республіканської партії. Найяскравішим учасником виявився новачок у політиці — бізнесмен Вівек Рамасвамі.

Про це пише The Guardian.

«Він рішуче і сміливо тримався крайніх правих поглядів з кожного питання на сцені. Він був у центрі уваги», — йдеться у повідомленні.

Колишній президент Дональд Трамп все ще лідирує в опитуваннях попри те, що навіть не брав участі у дебатах. На другому місці — губернатор Флориди Рон де Сантіс.

У дебатах також взяли участь губернатор Північної Дакоти Дуг Бургум, колишній губернатор Нью-Джерсі Кріс Крісті, колишній посол в ООН Нікі Гейлі, колишній губернатор Арканзасу Аса Гатчінсон, колишній віцепрезидент Майк Пенс та сенатор від Південної Кароліни Тім Скотт.

Понад годину було приділено дискусія навколо Дональда Трампа, минулих виборів та звинувачень проти нього.

Більшість учасників заявили, що підтримають Трампа, навіть якщо його засудять.

Вівек Рамасвамі пообіцяв помилувати Дональда Трампа, якщо у нього буде така можливість.

Кріс Крісті заперечив такому бажанню Рамасвамі та заявив, що попри незгоду зі звинуваченнями проти колишнього президента США «поведінка [Трампа] не відповідає посаді президента Сполучених Штатів».

Рамасвамі став єдиним, хто не підтримав рішення Майка Пенса відхилити прохання Трампа припинити сертифікацію Байдена як переможця 6 січня 2020 року.

Кандидати також дискутували навколо теми заборони абортів на національному рівні. 

Ніккі Гейлі закликала до пошуку компромісних рішень, а Майк Пенс назвав такий заклик «протилежністю лідерству».

Серед іншого обговорили також і допомогу Україні.

Між Вівеком Рамасвамі та Нікі Гейлі виникла суперечка щодо підтримки України. Рамасвамі став єдиним, хто виступив проти допомоги та назвав збільшення військової та іншої підтримки України «катастрофічним підходом».

У відповідь Гейлі заявила, що у Рамасвамі немає зовнішньополітичного досвіду. З-поміж кандидатів, окрім Гейлі, найбільш прихильними до України також є Майк Пенс і Кріс Крісті.

Дискусії також точилися навколо сина президента США Хантера Байдена, профспілок вчителів, фінансування Джорджем Соросом окружних прокурорів, курсу «критичної расової теорії у школах» та іншого. 

Дебати відбулися 23 серпня у місті Мілуокі у США. Президентські вибори у США відбудуться у листопаді 2024 року.