Австралія надасть Україні 30 бронеавтомобілів «Bushmaster»

Австралія надасть Україні 30 бронеавтомобілів «Bushmaster»

Австралія надасть Україні ще 30 бронемашин Bushmaster та відправить військових у Велику Британію для тренування українських військовослужбовців.

Про це повідомляє ABC. 

Після Різдва, 25 грудня, 70 австралійських військових долучаться до навчань українських військових INTEFLEX, що проходять у Великій Британії. 

«Австралія була однозначною у своїй двопартійній підтримці України та засудженні президента Путіна. Ми продовжуватимемо виступати за свободу і демократію», — заявив прем'єр-міністр країни Ентоні Албаніз.

Бронетранспортери Bushmaster призначені для захисту від стрілецької зброї та вибухів мін, які мають до 6 кілограмів тротилу.

Нагадаємо, 3 липня Австралія анонсувала військову допомогу Україні на $68 мільйонів, куди мають увійти 14 бронетранспортерів, 20 бронеавтомобілів «Bushmaster PMV» та БпЛА.

Водночас у червні тодішній Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон запропонував Зеленському програму, у межах якої зможуть навчати до 10 тисяч українських бійців кожні 120 днів.

У вересня Велика Британія розширила програму підготовки, зокрема тривалість навчання збільшили з трьох до п'яти тижнів. Додаткові два тижні дозволять зосередитися на підготовці до окопної війни, бойових дій у міських умовах та операцій із використанням транспорту. 

Зокрема, своїх інструкторів для навчання українців також погодилися надати Канада, Данія, Швеція, Фінляндія та Норвегія.

Фото: Міністерство оборони Австралії