Англійська компанія за рік поставила у Росію електронної техніки на 1.2 млрд доларів

Англійська компанія за рік поставила у Росію електронної техніки на 1.2 млрд доларів

Юридична особа «Mykines Corporatios LLP» була зареєстрована на двох громадян України, проте вони, ймовірно, є підставними особами. Імпорт відбувся через треті країни, але це все одно є порушенням санкційного режиму. 

Financial Times проаналізувала митні дані компанії. «Свідомі» змогли частково підтвердити висновки британської газети, використовуючи агрегатори митних декларацій та дані реєстрів юридичних осіб. 

Mykines Corporatios LLP зареєстрована у пригороді Лондона. Проте свій прибуток вона перераховує офшорним юридичним особам на Британських Віргінських островах. Власники офшорних фірм не відомі. 

Натомість у британських даних щодо Mykines Corporatios фігурують двоє громадян України — 53-річний Віталій Поляков та 34-річна Аліса Рахубовська. 

Агенція з аналізу відкритих даних «Molfar» змогла знайти лише одного Віталія Полякова з відповідною датою народження. Ця людина є дорожнім працівником у державному гірничовидобувному підприємстві.

Рахубовська нібито керувала компанією з вересня 2016 року до серпня 2022 року. Відомо, що у 2018 році вона вивчала англійську мову у Великій Британії. Наразі вона начебто мешкає у Швеції та працює в сфері IT. 

Поляков та Рахубовська контролювали ще одну англійську компанію — «Nippon Klick Systems». Вона також імпортує техніку в РФ. Її власники так само приховані завдяки офшорним юрособам. 

Клієнтами цих фірм є російські підприємства. Здебільшого вони продають цивільну електроніку. Водночас один із головних клієнтів московське підприємство «Марсала» співпрацює з компанією «Мікроконтакт», що причетна до розробки технології у сфері авіації та БпЛА. 

Іншим клієнтом англійської фірми є «Дельта Солюшнс». Ця російська компанія має ліцензію на розробку шифрувальних технологій.

Фото: Finanical Times